Tryb zgłaszania roju

Zgłaszać roje proszę bezpośrednio do najbliższych pszczelarzy kierując się nie tyle województwem co odległością od miejsca zamieszkania pszczelarza lub jego terenem działania.

Szanowni Państwo. Zgłaszając rój pamiętajcie o tym że Pogotowie Rojowe jest to w większości działalność społeczna . Ludzie się nią zajmujący posiadają rodziny, pracę i swoje pszczoły. Nikt nie pełni dyżurów całodobowych, może być zajęty , niedostępny. Bądźcie cierpliwi i wyrozumiali gdy pszczelarz nie odbiera telefonu, wytrwali bo zadzwonicie raz jeszcze.Sprawdźcie w internecie czy to co widzicie to jest  to na pewno pszczoła miodna ( jeśli zgłaszacie owady zagnieżdżone już w budynkach). Zgłaszać proszę roje bezpośrednio do pszczelarzy zajmujących się ich zbieraniem (zakładka – zbierają roje). Proszę oprócz województwa kierować się mapą gdzie można znaleźć pobliskiego pszczelarza , nie koniecznie z Państwa województwa.

Bednarski

Tu : http://pl.wikipedia.org/wiki/Murarka_ogrodowa,znajdą Państwo fotografię najczęściej mylonej z pszczołą miodną murarki ogrodowej. Jest to owad b. pożyteczny i zupełnie nie groźny dla ludzi. Nie niszczy budynków, nie brudzi, więc pozwólcie mu żyć. Lokuje się najczęściej w podbitkach dachowych.

 

Dodaj komentarz